Değerli Ziyaretçimiz,

Yalova Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, 22 Mayıs 2008 tarih ve 5765 sayılı kanun ile kurulmuştur. Fakültemiz, ülkemizin kalkınmasında önemli fayda sağlayacak, yaşadığımız dünyanın ihtiyaçlarına  bilimsel çözümler üretebilen, temel bilimler ve mühendislik alanlarında ulusal ve uluslar arası düzeyde tasarım yapabilme özelliğine ve donanıma sahip önder nitelikte mühendisler yetiştirmek amacıyla kurulmuştur. Fakültemizde;

Bilgisayar Mühendisliği,

Endüstri Mühendisliği,

Elektrik-Elektronik Mühendisliği,

Enerji Sistemleri Mühendisliği,

İnşaat Mühendisliği,

Kimya Mühendisliği,

Makine Mühendisliği,

Polimer Malzeme Mühendisliği,

Ulaştırma Mühendisliği

bölümleri eğitim ve öğretime devam etmektedir. Bununla birlikte, çağın gereği olan yenilikçi hibrit, disiplinler arası mühendislik bölümlerinin kurulması çalışmaları da hızla sürdürülmektedir.

Mühendis, önündeki bir problemin çözümü için bilimsel değerleri ve matematiği kullanarak, soruna bir tasarım üretebilen kişi demektir. İyi bir mühendis olabilmek için öğrenmek yetmez, bilmek ve bilgiyi kullanmayı öğrenmek gerekir. Bunun içinde öğretilen konuları iyi anlamak, bunlara hakim olmak, sorgulayabilmek ve sonuç olarak yeni fikirler üretebilmektir.

Bu doğrultuda, Fakültemizin öncelikli hedefi; mühendislik eğitiminde üst düzeye erişmek, mühendislik bilim ve teknolojisine katkıda yüksek standart sahibi ve bu çerçevede yüksek niteliğe sahip mühendis yetiştirmektir.

Yalova Üniversitesi Mühendislik Fakültesi olarak bizlerin, endüstriye yönelik ve konusunda nitelikli mühendisler yetiştirebilmek amacıyla sizleri aramızda görmekten mutluluk duyacağımızı ifade eder ve sizleri  Yalova Üniversitesi Mühendislik Fakültemize davet ederiz.

Sevgi ve saygılarımla,

Prof.Dr. Mustafa ÖZTAŞ
Mühendislik Fakültesi Dekanı

Etiket: Dekanın Mesajı